#adementor #dobrymentor

Konferencja “Mentor – narzędzia i inspiracje” to spotkanie specjalistów zajmujących się wspieraniem uczniów w rozwoju edukacyjnym i społecznym w oparciu o standardy edukacji spersonalizowanej lub chcących wprowadzić nową jakość do swojej pracy. 

Zapraszamy na konferencję online, która odbędzie się 13 maja 2020 roku (środa) przy pomocy Google Hangouts Meet (wymagane jest uczestnictwo z kont dobraedukacja.edu.pl lub gmail.com).
Zgłoszenia do udziału w konferencji przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy. Uczestnicy, którzy się zgłosili, otrzymają mailem link do spotkania.

Podczas konferencji odpowiemy na ważne pytania, które rodzą się w głowach osób współpracujących z uczniami w różnym wieku, a którzy stanęli przed wyzwaniem zdalnej edukacji.

Naszą konferencję zapowiada Thor – bóg z mitologii nordyckiej, przekształcony później na superbohatera w komiksach i filmach Marvela. Niech każdy mentor dla naszych uczniów będzie jak Thor, superbohater.

W imieniu  Instytutu dyskusję poprowadzi Katarzyna Hall, dyrektor Instytutu Dobrej Edukacji. Wprowadzenie do dyskusji zrobi współpracujący z nami dr Adam Jagiełło-Rusiłowski (bio poniżej) z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Liczymy, że każda z uczestniczących szkół, pracujących zgodnie z Programem Dobrej Edukacji zaprezentuje się w czasie około 5 minut oraz zorganizuje dyskusję grupy szkolnej uczestników konferencji.

Celem szkolnych prezentacji jest pokazanie:

  • jak działa mentoring w konkretnej szkole, gdy nastąpiło przejście na edukację zdalną;
  • jaka wystąpiła najpoważniejsza trudność przy organizowaniu zdalnej edukacji;
  • co z perspektywy ucznia wydaje się największą zaletą zdalnej edukacji.


PLAN KONFERENCJI

10:00 – 11:00
Otwarcie konferencji, powitanie uczestników – Katarzyna Hall
Mentoring w kulturze samoorganizowania się – dr Adam Jagiełło-Rusiłowski
Wykład i odpowiedzi na pytania od uczestników konferencji
11:00 – 11:15
Przerwa
11:15 – 12:15
Jak u nas działa mentoring w okresie pandemii?
Prezentacje szkolne i odpowiedzi na pytania od uczestników konferencji
Kolejność prezentacji:
– ADE Warszawa
– ADE Gdańsk
– ADE Jarocin
– ADE Jabłonna
– Puszczyk Białystok
– Euroszkoła Koszalin
– ADE Pruszcz Gdański
12:15 – 13:15
Przerwa
13:15 – 14:15
Rozwiązania, które zwróciły naszą uwagę, mogą być dla nas inspiracją
Praca w grupach szkolnych
14:15 – 15:15
Prezentacje efektów pracy w grupach, odpowiedzi na pytania
15:15 – 15:30
Podsumowanie i zakończenie konferencji

O wykładowcy
Dr Adam Jagiełło-Rusiłowski jest badaczem dydaktyki uniwersyteckiej oraz innowatorem społecznym. Studiował anglistykę i psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, dramę edukacyjną na Uniwersytecie Northern Iowa oraz przedsiębiorczość społeczną na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku i INSEAD Business School w Paryżu/Fontainebleau. Kierował Teatrem „Wybrzeżak”, polską i europejską Odyseją Umysłu. Pracował jako mentor innowacyjności dla sieci fundacji Open Society w Europie i Azji, Europejskiej Fundacji Kultury oraz ONZ na Bliskim Wschodzie. Obecnie kieruje programem akredytacji “Ashoka Changemakers’ Campus” na UG, projektem edukacji inkluzyjnej INNOCAMP PL „JIMAC”. Jest profesorem wizytującym na Politechnice w Turku (Finlandia), Politechnice Lizbońskiej (Portugalia) i Uniwersytecie Aktobe (Kazachstan).

Zgłoszenia do udziału w konferencji przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy. Zapraszamy i do zobaczenia.