Kurs ma za zadanie przygotować kandydata na egzamin wstępny do szkoły teatralnej. Pomagamy w doborze materiału, oswajamy z charakterystyką egzaminów do różnych uczelni. Pracujemy w grupach a następnie indywidualnie.  Cały okres przygotowawczy trwa od stycznia do maja.

Zajęcia prowadzone są, przez młodych, ale doświadczonych artystów, których można oglądać na najważniejszych Trójmiejskich scenach.

Pierwsza część kursu ma charakter diagnostyczny. Zaczyna się 12 stycznia. Zajęcia odbywają się w niedzielę przed południem i w poniedziałki wieczorem.

Część diagnostyczna obejmuje zajęcia aktorskie w wymiarze 12 godzin dydaktycznych (po 45 minut), odbywających się w 3 blokach (po 4 godziny dydaktyczne) w grupach do 5 osób.

Po tym czasie kandydat uzyskuje wstępną, indywidualnie mu przedstawioną ocenę predyspozycji do zawodu i precyzyjną informację, jaki wymiar pracy w jakich obszarach daje naszym zdaniem możliwość pełnego przygotowania kandydata do egzaminów wstępnych.  Do uczestnika należy decyzja, czy korzysta z kolejnych zajęć i w jakim wymiarze.

W dalszej części kursu oferujemy: 

  • spotkania indywidualne i pracę nad materiałem egzaminacyjnym w uzgodnionym indywidualnie wymiarze godzin (wskazane minimum to 16 godzin dydaktycznych, najlepiej w blokach 2-godzinnych);
  • zajęcia wokalne na które składa się przygotowanie piosenek na egzamin, podstawy impostacji głosu i kształcenia słuchu  (wskazane minimum to 4 godziny dydaktyczne); 
  • zajęcia taneczne w tym improwizacje ruchowe, świadomość ciała, podstawowe elementy tańców charakterystycznych oraz tańców narodowych  (wskazane minimum to 8 godzin dydaktycznych, najlepiej w blokach 2-godzinnych);
  • próbne egzaminy pod koniec kursu, dające możliwość oswojenia się z formą egzaminów.

Adresat zajęć: Uczniowie i absolwenci klas maturalnych zainteresowani lub zdecydowani zdawać na Wydziały Aktorskie. W wypadku wolnych miejsc zapraszamy też uczniów klas młodszych.

Cena za cykl diagnostyczny –  480 zł 

(40 złotych za godzinę dydaktyczną, cykl obejmuje 12 godzin dydaktycznych)

W dalszej części kursu

Cena każdych kolejnych zajęć indywidualnych – 90 zł za godzinę dydaktyczną 

(zajęcia odbywają się w uzgodnionych indywidualnie terminach, niektóre mogą odbywać się tylko w blokach 2-godzinnych)

Zgłoszenia przyjmujemy do 3 stycznia 2020 r. W dniach 7-10 stycznia kandydaci dostaną precyzyjne informacje o dokładnym terminie i sposobie przygotowania się do pierwszego spotkania.

Liczba miejsc ograniczona (8-10 osób).

W razie dużego zainteresowania, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wstępnego zweryfikowania predyspozycji kandydata.

Zajęcia odbywają się w Instytucie Dobrej Edukacji w Gdańsku, ul. Kołobrzeska 41c (Alfa Centrum).

PROWADZĄCY

Katarzyna Z. Michalska

Absolwentka Wydziału Aktorskiego AST we Wrocławiu.

W 2009 roku podjęła pracę w Teatrze Współczesnym  im. E Wiercińskiego we Wrocławiu, gdzie pracowała do roku 2012.

W tym czasie dwukrotnie nominowana do Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego – w roku 2009 za rolę w spektaklu “Baal” w reż. Anny Augustynowicz (debiut roku) i w 2010 roku za rolę w “Akropolis. Rekonstrukcja” w reż. Michaela Marmarinosa.

Obecnie aktorka Teatru Wybrzeże. Można ją zobaczyć m.in. w “Akcie Równoległym”, “Zaczarowanej Królewnie”, “Płatonowie”, “Mary Page Marlowe”, “Ruskich” czy “Niezwyciężonym”.

Marcin Miodek

Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Laureat Nagrody Głównej za rolę Henryka/ Władzia  w spektaklu „Ślub” (reż. Waldemar Zawodziński) na 33 Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Za rolę Piotra Tumana w spektaklu „Wesołe Kumoszki z Windsoru” (reż. Paweł Aigner) został nagrodzony Nagrodą Teatralną Prezydenta Miasta Gdańska oraz „Gryfem Pomorza” w kategorii „Odkrycie Roku”.

Za rolę Jermołaja Łopachina w spektaklach „Wiśniowy Sad” (reż. Anna Augustynowicz) oraz „Nikta” w „Kreacji” (reż. Jarosław Tumidajski) został nominowany do nagrody „Sztorm” w kategorii „Osobowość Roku”. 

Powyższe role zostały uznane przez Gazetę Wyborczą jako najważniejsze wydarzenia artystyczne sezonu 2016/17.

Aktualnie można go zobaczyć w następujących spektaklach Teatru Wybrzeże w Gdańsku: „Kreacja”, „Zaczarowana Królewna”, „Wesołe Kumoszki z Windsoru”, „Śmierć białej pończochy”, „Damy i huzary albo Play Fredro”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Śmierć Komiwojażera”, „Jak wam się podoba”. 

Współpracuje z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową w Gdańsku, prowadząc warsztaty aktorskie.

Agata Walczak

wokalistka | autorka tekstów | aktorka | pedagog

Obecnie występuje w najnowszej produkcji Teatru Muzycznego w Gdyni, grając główną rolę Tracy Turnblad w musicalu ”Hairspray”.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, specjalności MUSICAL w klasie Profesora Ryszarda Minkiewicza (dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Pedagogicznego Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. W 2018 roku uzyskała tytuł Magistra Sztuki. Szkoli swój warsztat wokalny u Maureen Scott – wykładowcy Royal Academy of Music w Londynie.

Zagrała u boku Agaty Kuleszy w fabularnym filmie offowym „Tam, gdzie świeci słońce” (reż. Piotr Balicki). W latach 2016-2018 aktorka Teatru Miejskiego w Lesznie – spektakl „Abonament na Szczęście” (reż. Antoniusz Dietzius). Rola Esther Sherman w musicalu FAME – Mazowiecki Teatr Muzyczny (reż. Miłosz Gałaj), przyniosła jej nominację do Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury, w kategorii wokalistka musicalowa. Pracowała jako instruktor aktorstwa oraz śpiewu Fundacji Musicamp, obecnie jest instruktorem wokalnym oraz kierownikiem Katedry Wokalistyki w szkole muzycznej Musicollective w Gdańsku. Związana również z Dreams Musical Academy.

Od października 2018 roku pracuje na stanowisku Asystentki na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku w Zakładzie Musicalu.

W czerwcu 2019 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu MISTAKE, zawierającego autorskie kompozycje Artystki.

Wioleta Fiuk

Zawodowa tancerka i choreograf. Uczyła się w prestiżowej szkole Broadway Dance Centre w Nowym Jorku, na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Wiedza o Teatrze, a także brała udział w wielu warsztatach tańca w takich miejscach jak: Hubbard Street Dance Chicago, Joell Hall Dance Center w Chicago, Pineapple Dance Studio w Londynie i Millenium Dance Centre Los Angeles. Szerokiej publiczności znana jest jako zwyciężczyni programów telewizyjnych o tematyce tanecznej: You Can Dance i Got to Dance. Na co dzień Wioleta Fiuk tworzy ruch sceniczny do spektakli dramatycznych. Pracowała między innymi w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Miniatura w Gdańsku, Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie, Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, współpracując z cenionymi reżyserami. Występuje również gościnnie w produkcjach Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni w spektaklach Wiedźmin i Notre Dame de Paris, a dawniej w przedstawieniach Koty i Akademia Pana Kleksa (Teatr Muzyczny Roma w Warszawie). W trójmieście tworzy autorski teatr tańca Dzikistyl Company ze swoim partnerem Patrykiem Gackim.

Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz.

Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły:

tel. 661 96 66 96, kurs.teatr@dobraedukacja.edu.pl

W pierwszych dniach stycznia uczestnicy, którzy zgłoszą się wcześniej przez formularz, otrzymają informację o zakwalifikowaniu na zajęcia, konieczności dokonania opłaty i dokładnym terminie pierwszych zajęć. Liczba miejsc jest ograniczona i organizatorzy zastrzegają sobie możliwość niezakwalifikowania wszystkich zgłoszonych osób.

Opłaty należy wnosić przelewem na konto, potwierdzenie dokonania przelewu okazać przed zajęciami.