Zdjęcia z obozu zapoznawczego w Gołuniu w sierpniu 1989 r. , pochodzące z profilu GLA na Facebooku.

Zapraszamy na spotkanie na temat:

Po 30 latach na Kołobrzeskiej nauczyciel z pasją kluczem do sukcesu szkoły wczoraj i dziś, które odbędzie się 14 września 2019 roku (sobota) o godz. 15.00 w siedzibie Instytutu Dobrej Edukacji w Gdańsku, ul. Kołobrzeska 41C, II piętro (Alfa Centrum).

Trzydzieści lat wcześniej, 13 września 1989 roku, odbyły się pierwsze zajęcia Gdańskiego Liceum Autonomicznego  przy ul. Kołobrzeskiej 25E.

Szczególnie zapraszamy wszystkich tych, którzy zaczynali naukę lub pracę na Kołobrzeskiej w 1989 lub 1990 roku i chcą wspólnie powspominać pionierskie czasy sprzed trzydziestu lat oraz porównać je z dzisiejszymi realiami.

 

UWAGA – najnowsze ustalenia grupy inicjatywnej spotkania:

– można przyjść także bez wypełnienia formularza i wniesienia wcześniej opłaty, jeśli to dla kogoś kłopot (formularz pozwolił nam oszacować zainteresowanie a wpłaty okazały się pomocne przy pierwszych kosztach organizacyjnych);

– można dołączyć tylko do wybranych punktów programu (wiemy, że niektórym osobom nie wszystkie punkty wydają się jednakowo interesujące);

– mile widziani są również bliscy i przyjaciele najstarszych roczników absolwenckich GLA, jak uczniowie i nauczyciele, którzy pojawili się w GLA już w latach późniejszych;

Mamy nadzieję, że powyższe ustalenia pomogą potencjalnym uczestnikom zmobilizować się do przyjścia oraz pomogą przekonać do uczestnictwa w spotkaniu osoby obecnie jeszcze niezdecydowane. Formularz zgłoszeniowy nadal działa!

 

Ramowy program spotkania

Godz. 15.00-16.00

Przywitanie zgromadzonych i krótkie wprowadzenie – Katarzyna Hall, dyrektor Instytutu Dobrej Edukacji, a w 1989 roku dyrektor Gdańskiego Liceum Autonomicznego.

Głos nauczycieli GLA sprzed 30 lat: Nasze oczekiwania zmiany szkoły 30 lat temu i dziś.

Dyskusję moderują – zapraszając do niej innych nauczycieli – Dorota Granoszewska-Babiańska, w 1989 roku nauczycielka GLA, obecnie w Departamencie Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Katarzyna Hall, w 1989 roku dyrektor GLA, obecnie w Instytucie Dobrej Edukacji.

 

Godz. 16.00-17.00

Głos uczniów GLA sprzed 30 lat: Jakiej szkoły chcieli dla nas nasi rodzice, jakiej szkoły my chcemy dla naszych dzieci?

Dyskusję moderują – zapraszając do niej innych uczniów – Magdalena Żadkowska, uczennica GLA z 1990 roku, obecnie socjolożka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego i Justyna Januszewska, uczennica GLA z 1989 roku, obecnie pedagog w Instytucie Dobrej Edukacji.

Dyskusja ilustrowana będzie zdjęciami sprzed trzydziestu lat.

 

Godz. 17.00

Gra miejska: Śladami pierwszych dwóch lat nauki – organizuje Łukasz Darski, uczeń GLA z 1990 roku, obecnie przewodnik, start z siedziby Instytutu Dobrej Edukacji.

 

godz. 19.00

QUIZ o GLA i spotkanie integracyjne w restauracji Ludovisko – hala Olivia (jeśli ktoś nie wpłacił opłaty 50 zł na konto, będzie mógł ją wnieść w Ludovisku)

 

Zgłoszenia udziału są przyjmowane poprzez specjalny formularz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScVTQirIHLxl-9TrBfsJWSEOeaL6cy53bp0T93Wtfk-n2sQFA/viewform.

Każdy, kto zgłosi się przez ten formularz, otrzyma potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wraz z dodatkowymi informacjami oraz numerem konta bankowego do wpłacania kwoty 50 zł za udział w spotkaniu integracyjnym.

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania naszego wspólnego jubileuszu i skorzystania z okazji do spotkania się po 30 latach.

 

Prosimy też o nadsyłanie zdjęć sprzed lat na adres: katarzyna.hall@dobraedukacja.edu.pl oraz zabranie ze sobą na spotkanie integracyjne gitar (kto może, ma, chce) i tekstów do wspólnego śpiewania.