komunikat do Rodziców dzieci uczęszczających do Akademii Dobrej Edukacji

komunikat z 29 kwietnia 2020

Szanowni Państwo,

zgodnie z decyzją rządu, od 6 maja będziemy w gotowości przyjmować dzieci przedszkolne pod opiekę. W trosce o Państwa zdrowie, zdrowie dzieci oraz również zdrowie naszych nauczycieli, prowadzimy przygotowania do ponownego przyjęcia dzieci. Spodziewamy się wkrótce decyzji o możliwości powrotu do szkół również dzieci starszych. 

Czekamy nadal na szczegółowe informacje dotyczące wymagań formalnych i rygoru sanitarnego. Zamówiliśmy odpowiednie środki ochronne. Konsultujemy w ramach naszych placówek najlepsze procedury działania, redukujące niebezpieczeństwo przenoszenia wirusa. 

Dyrektorzy naszych placówek kontaktują się obecnie z rodzicami dzieci przedszkolnych i pytają o gotowość wysłania dzieci pod naszą opiekę. Niektórzy z rodziców decydują się pozostać z dziećmi w domach i korzystać z zasiłku opiekuńczego, co, według zapowiedzi, będzie dalej możliwe. Nadal będziemy także świadczyć usługi w zdalnej formie, tak jak dotychczas. Jeśli macie Państwo do nich uwagi, jesteśmy cały czas otwarci na sugestie.

Ci z Państwa, którzy zdecydują się na przysłanie dzieci do nas mogą liczyć na w pełni profesjonalną opiekę w ramach możliwości i według wytycznych odpowiednich służb. Uszanujemy Państwa decyzje, zarówno o pozostaniu z dzieckiem w domu, jak i o konieczności skorzystania z naszej opieki. Z góry dziękujemy za sprawne informowanie kierownictwa naszych Akademii o tych decyzjach. Pomoże to optymalnie zaplanować pracę. 

Katarzyna Hall
prezes zarządu
Stowarzyszenia Dobra Edukacja