W ADE LUB W TERENIE


Pierwsze zajęcia zaczynamy o 8.00. W Akademii nie ma dzwonków, które odliczają 45 minut. Jedne zajęcia w ADE trwają około 55 minut. Uczniowie mogą na nich zmieniać aktywności, mogą mieć przy sobie butelkę z wodą lub herbatę w kubku – dorośli przecież też tak lubią pracować. Przerwy w zajęciach uczniowie spędzają w jadalni, na tarasach, podwórzu lub holu. W południe w ADE jest półgodzinna przerwa obiadowa. Wtedy uczniowie korzystają z zamówionych posiłków z zaprzyjaźnionych restauracji lub w kuchni odgrzewają sobie przyniesione obiady z domu, robią tosty. Zajęcia najdłużej trwają do 16.00. Po konsultacjach uczniowie mogą skorzystać z zajęć “PO”, podczas których sami wybierają odpowiednią dla siebie aktywność.

Uczniowie ADE często zajęcia odbywają poza murami Akademii, np. w muzeach, parkach, w lesie czy w ogrodzie botanicznym lub w kinie. Najstarsi uczniowie wyjeżdżają na uczelnie wyższe. Podczas warsztatów uczniowi sami wybierają najistotniejsze wiadomości i później podczas zajęć w Akademii dzielą się swoimi spostrzeżeniami, dyskutują, wspólnie tworzą projekty.

Przestrzeń w Akademii i jej okolice również pozwalają na przeprowadzanie zajęć w nietypowych miejscach, jak: w kącikach z kanapami, w tipi, na tarasie czy na terenie zielonym wokół budynku ADE. Te miejsca powstają po to, by uczeń mógł pracować w jak najlepszych warunkach oraz w przyjaznym dla siebie otoczeniu.