Skąd się wzięliśmy?

SKĄD ADE W JAROCINIE?

Wszystko zaczęło się od tego, że inicjatorki powstania Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie wzięły udział w seminarium  dla zainteresowanych Programem Dobrej Edukacji, zorganizowanym w Warszawie przez Instytut Dobrej Edukacji w styczniu 2015 roku. Wtedy to zapadła decyzja o przygotowaniach do uruchomienia tej Akademii. W marcu tego samego roku na spotkaniu otwartym w Jarocinie, zapraszaliśmy już do współpracy potencjalnych uczniów, rodziców i nauczycieli Akademii. Został też znaleziony lokal i przygotowane wszelkie potrzebne dokumenty. We wrześniu Akademia ruszyła, najpierw jako szkoła podstawowa. W kolejnych latach poszerzyła się o gimnazjum, ostatecznie przekształcone w liceum.

WIĘCEJ O NAS
ROLA ADE

Naszą misją jest budowanie przestrzeni edukacyjnej, w której nasi podopieczni będą mogli odkrywać świat przy udziale mentorów i nauczycieli, będących przewodnikami w edukacyjnej podróży młodych ludzi. To naturalna ciekawość dziecka, skłonność do zadawania pytań, poszukiwania i poszerzania swojej wiedzy wytycza drogę i zmusza do podejmowania działań.

Dla dzieci świat jest wielką zagadką, przygodą, polem do eksplorowania i eksperymentowania. Chcemy wspierać ten naturalny odruch i zamiast wtłaczać w gotowe formuły, chcemy z nimi przeżywać każdy dzień, stwarzając wokół naszych uczniów bezpieczne i sprzyjające rozwojowi otoczenie.

WIĘCEJ