W ADE LUB W TERENIE

W Liceum ADE nie ma sztywno ustawionych profili, właściwie to jest ich tyle, ilu jest uczniów. Każdy ma swój indywidualny plan. Można jednocześnie rozszerzać chemię i historię sztuki. Licealiści już wiedzą, co ich interesuje, w czym czują się najlepiej, my stwarzamy warunki do zdobycia wiedzy i umiejętności, ale też pomagamy to rozpoznać. Filozofią Akademii jest, aby absolwenci liceum nie tylko mieli w kieszeni dobrze zdaną maturę, by dostać się na studia, ale także konkretny fach, który można wpisać do CV. Chcemy, aby absolwenci ADE potrafili odnaleźć się na rynku pracy, aby wiedzieli, że świat stoi przed nimi otworem, a studia w dużym mieście są dopiero początkiem spełniania ich marzeń.

Uczniowie często zajęcia odbywają poza murami Akademii, np. w muzeach, parkach, na uczelniach wyższych, w lesie, w ogrodzie botanicznym, kinie. Podczas warsztatów uczniowi sami wybierają najistotniejsze wiadomości i później podczas zajęć w Akademii dzielą się swoimi spostrzeżeniami, dyskutują, wspólnie tworzą projekty.

Przestrzeń w Akademii i jej okolice również pozwalają na przeprowadzanie zajęć w nietypowych miejscach, jak: w kącikach z kanapami, w tipi, na tarasie czy na terenie zielonym wokół budynku ADE. Te miejsca powstają po to, by uczeń mógł pracować w jak najlepszych warunkach oraz w przyjaznym dla siebie otoczeniu.