FAQ

Jak organizujemy naukę?

Uczniowie pracują na ogół w 6–12 osobowych grupach. Dzięki temu nauczyciele mogą dobrze poznać uczniów i ich potencjał. W jednej grupie znajdują się dzieci w podobnym wieku, ale niekoniecznie z tego samego rocznika (wspólnie mogą pracować np. klasy piąta i szósta). Poza obowiązkowym planem uczniowie mogą skorzystać z dodatkowych zajęć, na których rozwijają swoje talenty lub ćwiczą umiejętności niezbędne do radzenia sobie z trudnościami. W wyborze dodatkowych aktywności pomaga mentor, który tworzy z uczniem jego indywidualny plan zajęć. Niektóre zajęcia odbywają się na różnych poziomach zaawansowania.


Kim jest mentor?

Mentor czuwa nad procesem edukacji ucznia. Pomaga mu zapoznać się ze sposobem pracy w Akademii oraz narzędziami wykorzystywanymi na zajęciach. Wspiera go w stawianiu sobie celów i ich realizacji w trakcie roku szkolnego. Jednocześnie jest osobą pierwszego kontaktu dla jego rodziców i nauczycieli.


O której zaczynają się zajęcia?

Zazwyczaj zajęcia zaczynają się o godzinie 8.20 i kończą zgodnie z indywidualnym planem ucznia. W czasie wolnym od zajęć obowiązkowych działa opieka świetlicowa. Akademia jest otwarta w godzinach 7.30–17.00.


Czy uczniowie realizują podstawę programową i jak wyglądają zajęcia?

Tak, uczniowie realizują podstawę programową opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a na koniec roku otrzymują świadectwo. Zależy nam  na tym, aby nauka była zorganizowana w przyjazny sposób, dlatego nasi nauczyciele prowadzą warsztaty i ćwiczenia praktyczne także poza terenem Akademii, organizują wycieczki, wykorzystują technologie, a przede wszystkim dzielą się z uczniami swoimi pasjami.  


Czy są jakieś dodatkowe opłaty?

Dodatkowo płatne są wycieczki oraz obiady. Rodzice mogą zamówić posiłki dla swojego dziecka za pomocą platformy internetowej firmy cateringowej.


Czy można dołączyć do Akademii w trakcie roku szkolnego?

Tak, szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się tutaj: JAK DOŁĄCZYĆ?


Czy są jakieś zajęcia dodatkowe?

Tak, Akademia organizuje różne zajęcia dodatkowe według zainteresowań i pasji uczniów, m.in. szachy, handmade, wspinaczka, judo. Nasi uczniowie mogą poza tym uczestniczyć w zajęciach rozszerzonych z interesujących ich dziedzin nauki oraz realizować projekty edukacyjne.